Okuloplastyka

Onkologia okulistyczna i zabiegi rekonstrukcyjne

- Usuwanie zmian skórnych okolicy powiek - Zabiegi rekonstrukcyjne w zakresie odwijania i podwijania powieki dolnej - Rekonstrukcje w zakresie niedomykalności powiek - Usuwanie nadmiaru skóry powiek górnych (blefaroplastyka)

Plastyka powiek (blefaroplastyka) górnych jest operacją wykonywaną u pacjentów, u których nadmiar skóry w obrębie powiek górnych upośledza prawidłowe widzenie lub przeszkadza ze względów estetycznych.
Operacja polega na wycięciu nadmiaru skóry w precyzyjnie określonym kształcie i ilości co pozwala na odmłodzenie górnego piętra twarzy i przywrócenie zmniejszonego wcześniej pola widzenia. W czasie zabiegu poza skórą, w razie potrzeby, usuwa się lub przesuwa również przedziały tłuszczowe powiek. Na koniec zakładany jest szew skórny, który należy usunąć w okresie 5-10 dni po operacji w naszym gabinecie.

Plastyka powiek (blefaroplastyka) dolnych jest operacją z zakresu zabiegów okuloplastycznych mających na celu poprawę wyglądu powieki dolnej. Blefaroplastyka w obrębie powieki dolnej nie jest tak naprawdę jednym zabiegiem, a grupą różnych operacji, przeprowadzanych w zależności od potrzeb i sytuacji. Zabieg może być przeprowadzony przez cięcie skóry kilka milimetrów poniżej rzęs lub przezspojówkowo – tj. Od wewnętrznej strony powieki, co eliminuje powstawanie blizny. Wybór typu zabiegu i podejścia chirurgicznego zależy od wskazań, a decyzja podejmowana jest wspólnie przez lekarza i pacjenta na wizycie kwalifikacyjnej.
W przypadku zabiegu przezskórnego zakładany jest szew skórny, który należy usunąć w okresie 5-10 dni w naszym gabinecie. W przypadku zabiegu przezspojówkowego stosowane szwy są wchłanialne i nie wymagają usunięcia.

Korekta opadniętych brwi to operacja przeprowadzana samodzielnie lub łącznie z operacją plastyki powiek górnych. U części pacjentów poza obecnością nadmiaru skóry powiek górnych obecne jest również opadnięcie brwi. U takich pacjentów sama operacja blefaroplastyki nie pozwoli na osiągnięcie optymalnego efektu. Bezpośredni lifting brwi polega na przeprowadzeniu cięcia nad linią brwi i wycięcia odpowiedniej wielkości płata skóry. Następnie zakłada się szwy skórne, które należy usunąć za około 10 dni w naszym gabinecie.

Korekta niedomykalności powiek przez wszycie ciężarka powiekowego pozwala na poprawę komfortu pacjenta, u którego obserwuje się brak możliwości domknięcia powieki (np. Po porażeniu nerwu twarzowego). Zabieg ten przywraca możliwość zamknięcia oka i eliminuje objawy suchego oka. Przeprowadzany jest przez niewielkie cięcie w skórze powieki górnej, które następnie jest zaszywane, a szew należy usunąć w naszym gabinecie za ok 5-10 dni.

Operacja podwijania lub odwijania powieki pozwala na przywrócenie prawidłowego ustawienia powieki i eliminuje objawy dyskomfortu lub suchego oka. Polega na odpowiednim, chirurgicznym napięciu, a następnie zszyciu brzegu powieki. Wymaga zastosowania szwów, które następnie wymagają usunięcia za ok 10 dni.

Operacje usuwania zmian skóry i oczodołu z rekonstrukcją pozwalają na usunięcie podejrzanych lub niechcianych łagodnych zmian takich jak znamiona, brodawki, rogowacenia, dermoidy ale również zmian złośliwych takich jak rak podstawnokomórkowy lub płaskonabłonkowy czy czerniak.
Zmiany usuwane są z odpowiednim marginesem, a pobrany materiał przekazywany jest do badania histopatologicznego, którego wynik przekazywany jest pacjentowi po ok 3-4 tygodniach.
W zależności od wielkości zmiany skórnej oraz planowanego marginesu przebieg i zakres zabiegu omawiany jest z pacjentem na wizycie kwalifikacyjnej. W razie potrzeby wykonywane są odpowiednie rekonstrukcje z zastosowaniem płatów lub przeszczepów skórnych.

O ile nie wspomniano inaczej przed operacjami okuloplastycznymi należy dostarczyć wyniki badań laboratoryjnych surowicy: morfologia, czynniki krzepnięcia, antyHCV, antyHBS, należy zmyć makijaż, zdjąć soczewki kontaktowe oraz nie planować podróży powrotnej jako kierowca.
Po operacjach po obu stronach (prawa i lewa) zakładane są półprzezroczyste osłonki, pozwalające na widzenie.

Cena:
1000-3500
Czas zabiegu:
20-60
Znieczulenie:
Zdolność do pracy:
Sugerowana seria:
1
Czas utrzymywania efektów:
x

Wskazania do zabiegu:

 • Odwijanie powieki dolnej
 • Podwijanie powieki dolnej
 • Niedomykalność porażenna
 • Nadmiar skóry powiek górnych
 • MEDISTIC to miejsce stworzone z myślą o Was i dla Was! ☺️ Każdy z naszych specjalistów pomoże Wam rozwiązać problemy, z którymi się borykacie! 👩🏼‍⚕️🧑🏻‍⚕️👨🏽‍⚕️

#MEDISTIC #dermatologia #diabetologia #okulistyka #okulista #medycynaestetyczna #wenerologia #dermatolog #okulista #diabetolog #gabinetylekarskie #gabinetylekarskiepoznań #wenerologiapoznan #dermatologpoznań #medycynaestetycznapoznan
  5 dni ago
 • Dziękujemy za każdą opinię, jesteśmy tu dla Was! ☺️

Dr n. med. Kinga Adamska -
dermatolog i wenerolog, medycyna estetyczna. 🩺

#MEDISTIC #dermatologia #derma #dermatolog #lekarz #medycynaestetyczna #wenerologia #zdrowaskóra #mezoterapiaiglowa
  1 tydzień ago
 • Dr Wojtek Adamski przygotowuje pacjentkę do zabiegu usuwania nadmiaru skóry powiek górnych. ☺️

#MEDISTIC #okulistyka #okulista #powieka #zabiegpowiek #opadającapowieka #zdroweoczy #medycynaestetyczna #powieki #onkologiaokulistyczna #rakskory #rakpodstawnokomórkowy #basalcell #carcinoma #bcc #czywieszże #specjalista #gabinetylekarskie #dradamski #drwojciechadamski #okuloplastyka #okuloplastyk #dradamski #drwojciechadamski

okulistyka, powieka, zabieg, okulista, gabinety lekarskie, oczy
  2 tygodnie ago
 • Krem z filaretem UV = „eliksir młodości”? O tym więcej mówi dr Kinga Adamska. ☺️

/oprac na podst wytycznych Pol.Tow.Derm

#MEDISTIC #SPF #kremSPF #eliksirmłodości #czywieszże #promieniowanieUV #promieniowaniesloneczne #dermatolog #dermatologia #dermatologradzi #dermatologpoznań #opalanie #filtryprzeciwsłoneczne #lato #słońce #slonecznydzien #przypomnienie #pamietajo #ważnytemat #lato #słońce #gabinetylekarskie #drkingaadamska
  3 tygodnie ago
 • MEDISTIC to miejsce stworzone dla Was! 🤍 Jeżeli chcesz umówić się na wizytę - wejdź na naszą stronę (link w BIO), kliknij w zakładkę rejestracja online lub skontaktuj się z nami telefonicznie. 

Tymczasem życzymy Wam miłego weekendu! ☺️

#MEDISTIC #dermatologia #diabetologia #okulistyka #okulista #medycynaestetyczna #wenerologia #dermatolog #okulista #diabetolog #gabinetylekarskie #gabinetylekarskiepoznań #wenerologiapoznan #dermatologpoznań #medycynaestetycznapoznan
  3 tygodnie ago
 • Każda opinia od naszych pacjentów jest dla nas bardzo ważna, dziękujemy za zaufanie! ☺️

Dr n. med. Magdalena Jałowska - 
dermatolog i wenerolog, medycyna estetyczna, medycyna pracy. 🩺

#MEDISTIC #dermatologia #derma #dermatolog #lekarz #medycynaestetyczna #wenerologia #zdrowaskóra #mezoterapiaiglowa
  4 tygodnie ago
 • Naszych specjalistów nie mogło zabraknąć na @iadeakademia 👩🏼‍⚕️👨🏽‍⚕️ W roli prelegenta dr n. med. Wojciech Adamski przybliżył temat ‚sukcesu w terapii nowotworu skóry powiek’. Cieszymy się, że możemy być częścią takich wydarzeń! ☺️

#iade #iadeakademia #innowacyjnaakademiadermatologiiestetycznej #sopot #medycynaestetyczna #okulistyka #medistic
  4 tygodnie ago
 • Nasi specjaliści jadą na @iadeakademia 🧡
W roli prelegentów @dr_jalowska i dr n. med. Wojciech Adamski - przesuń palcem i dowiedz się więcej! 👉🏼

#iade #iadeakademia #innowacyjnaakademiadermatologiiestetycznej #sopot #medycynaestetyczna #okulistyka #medistic
  1 miesiąc ago
 • Pod koniec maja odbyła się Konferencja MŁODZI OKULIŚCI 2024, na której nie zabrakło specjalistów MEDISTIC. 👩🏼‍⚕️👨🏽‍⚕️ Dr Wojciech Adamski był opiekunem naukowym wydarzenia i przybliżał temat onkologii okulistycznej, a dr Kinga Adamska wykładała o niechirurgicznych zabiegach estetycznych górnego piętra twarzy. 🙌🏼 Konferencja zebrała ok 150 słuchaczy! Cieszymy się, że nasz team był częścią tego wydarzenia. ☺️

#MEDISTIC #konferencja #młodziokuliści2024 #wykłady #onkologiaokulistyczna #okulista #okulistyka #medycynaestetyczna #wiedza #oczy #chorobyoczu #drkingaadamska #drwojciechadamski
  1 miesiąc ago

Medycyna estetyczna

Toksyna botulinowa

Pozwala zachować młody wygląd na lata

czytaj więcej

Diabetolog

Diagnostyka i leczenie cukrzycy

czytaj więcej

Okuloplastyka

Onkologia okulistyczna i zabiegi rekonstrukcyjne

czytaj więcej

Peelingi

Rozświetlają i wygładzają skórę,

czytaj więcej

Wypełniacze

Spektakularny efekt liftingu i odmłodzenia

czytaj więcej

Mezoterapia igłowa

Regeneruje skórę, opóźnia jej starzenie, nawilża, rozświetla

czytaj więcej

Mikronakłuwanie

Odmładza i pobudza skórę do naturalnej regeneracji

czytaj więcej